Vuoden 2017 kotimaiset näyttelyt

Muutoksien varalta, tarkista näyttelyn kotisivuilta näyttelyn tiedot, ilmoittautumisinfo sekä arvosteleva tuomari.
Tätä kalenteria päivitetään pikkuhiljaa, ajantasalla olevan kalenterin löydät SKL:n sivuilta

KV=kansainvälinen näyttely
KR=kaikkien rotujen näyttely
RN=ryhmänäyttely
E=erikoisnäyttely
EPN=epävirallinen pentunäyttely
tm=tuomarimuutos

Tuomarimuutoksista sekä mahdollisista virheistä voit ilmoittaa osoitteeseen: tulokset(at)skotlanninhirvikoirat.fi

Pvä
Näyttely
Tuomari
Viim. ilm. pvä
14.1 Kajaani KV Tulokset
15.1 Helsinki EPN Ei tuloksia
21.1 Turku KV Tulokset
28.1 Lahti EPN Tulokset
29.1 Lahti EPN Tulokset
25.3 Lahti KV Tulokset
25.3 Jyväskylä EPN Ei tuloksia
26.3 Jyväskylä EPN Ei tuloksia
8.4 Vaasa KV Tulokset
15.4 Imatra KV Tulokset
23.4 Helsinki EPN Tulokset
23.4 Pello EPN Ei tuloksia
29.4 Hyvinkää EPN Tulokset
6.5 Tampere KV Tulokset
13.5 Varkaus KV Tulokset
13.5 Kotka EPN Tulokset
14.5 Kotka EPN Tulokset
14.5 Lahti EPN
20.5 Helsinki KV Tulokset
21.5 Hamina KV  Pirjo Aaltonen Tulokset
28.5 Rauma KR Ei tuloksia
28.5 Harjavalta RN Antoan Hlebarov, Bulgaria Ei tuloksia
10.6 Alavus KR Pekka Teini Tulokset
17.6 Kotka KV Harto Stockmari Tulokset
18.6 Pöytyä KR Matti Luoso Tulokset
24.6 Rovaniemi KV Boris Baic, Slovenia Tulokset
1.7 Kouvola RN Katrin Raie, Viro Tulokset
1.7 Riihimäki KV Birgitta Svarstad, Ruotsi Tulokset
1.7 Tuusniemi RN Eva Nielsen, Ruotsi Tulokset
2.7 Tuusula KR Valerio Nataletti, Italia Tulokset
8.7 Mikkeli KR Anita Al-Bachy Tulokset
9.7 Ylivieska KV Inga Siil, Viro Tulokset
9.7 Raasepori KR Maija Lehtonen Tulokset
15.7 Oulu KV Catarina O. De Castro, Portugali Tulokset
15.7 Helsinki RN František Bouček, Tsekki Tulokset
16.7 Hyvinkää KR Unto Timonen 16.6
16.7 Oulu KV  Jadranka Mijatovic, Kroatia Tulokset
22.7 Saarijärvi KR Attila Czeglédi, Unkari 29.6
22.7 Lahti EPN Tarmo Viirtelä Tulokset
23.7 Kemi KV Jetta Tschokkinen Tulokset
29.7 Pori KV Paula Rekiranta Tulokset
29.7 Kajaani RN Matti Luoso 6.7
30.7 Helsinki KV  Joao Vasco Pocas, Portugali Tulokset
5.8 Kuopio KV Calin Simu, Romania 7.7
5.8 Siikajoki RN Markku Mähönen 20.7
5.8 Helsinki E, SVKL:n pääerikoisnäyttely Wilfriede Schwerm-Hahne, Saksa 17.7
6.8 SHKK ry:n Club Show, Helsinki Anne Macdonald, Skotlanti 17.7
6.8 Valkeakoski KR Maija Mäkinen 6.7
12.8 Turku KR  Elina Haapaniemi 13.7
12.8 Joensuu KV Jouko Leiviskä 17.7
12.8 Seinäjoki RN Kirsti Louhi 26.7
13.8 Joensuu KR Petroula-Effrossyni Richard Douma, Ranska 17.7
13.8 Turku RN Elisabet Janzon, Ruotsi 17.7
19.8 Kouvola KR Zeferino Silva, Portugali 19.7
19.8 Helsinki EPN Soile Bister 17.7
20.8 Heinola KR Leila Kärkäs 26.7
26.8 Mäntyharju KR Tuula Savolainen 25.7
27.8 Janakkala KR Veronika Kucerova Chrpova, Tsekki 24.7
2.9 Kihniö EPN Tanya Ahlman-Stockmari 21.8
3.9 Helsinki KR Kimmo Mustonen 4.8
9.9 Porvoo KR Jelena Kruus, Viro 7.8
10.9 Jämsä EPN Juha Putkonen 15.8
10.9 Muurame RN Adrian Landarte, Uruguay 16.8
16.9 Äänekoski RN Maija Lehtonen 28.8
16.9 Vantaa EPN Tuula Plathan 24.8
17.9 Tampere RN Vlastislav Vojtek, Slovakia 20.8
24.9 Savitaipale EPN Hilkka Salohalla 23.8
30.9 Eckerö KV  Gabriela Ridarcikova, Slovakia 4.9
1.10 Loviisa EPN Maija Lehtonen 10.9
7.10 Hämeenlinna RN Ernestas Balsiukas, Liettua 5.9
8.10 Hyvinkää EPN Maija Mäkinen 11.9
14.10 Jyväskylä KV  Tino Pehar, Kroatia 25.9
15.10 Jyväskylä KV  Marie-Christine Amand, Belgia 25.9
29.10 Seinäjoki KV  Tomas Rohlin, Tanska 29.9
29.10 Lahti EPN Kimmo Mustonen 3.10
11.11 Helsinki EPN
12.11 Helsinki EPN
25.11 Tampere KR Nick Bryce-Smith, UK 30.10
26.11 Tampere KV  Yulia Ovsyannikova 30.10
8.12 Helsinki Winner KV Guido Schäfer, Saksa 13.11
9.12 Helsinki-Pohjoismaiden Voittaja KV  Ray Lindholm, Ruotsi 13.11
9.12 Helsinki EPN Laurent Heinesche, Luxemburg 13.11
10.12 Helsinki Voittaja KV Felicity Thompson, Irlanti 13.11
10.12 Helsinki EPN Tuula Plathan 13.11