Näyttelytuloksia 2013

 

15.12.2013 Helsinki Voittaja 2013 KV (3+13, 1 pentu)

Tuomari: Branislas Rajic, Slovenia

Pennut:
PEN Pyefleet Tabor PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:
VAL Brisley Brae Druid ERI1 SA PU1 ROP CACIB V-13
JUN Black Jade’s Raven To Swordgrove ERI1 JV-13
JUN Vaikonniemen Zero The Hero ERI2

Nartut:
VAL Brokenwheel Mc Blodeuwedd ERI1 PN1 SA VSP CACIB V-13
VAL Chic Choix Dhulert Aurora ERI2 PN2 SA VARA-CACIB
JUN Scottclan’s Angel ERI1 PN3 SA SERT JV-13
VET Brokenwheel Mc Arianrhod ERI1 PN4 SA ROP-VET VV-13
JUN Vaikonniemen Zimazuu ERI2
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI3
NUO Kerslake Doreen ERI1 SA VARA-SERT
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI1 SA
AVO Vaikonniemen Wild Rose ERI2 SA
VAL Black Jade’s Coffey ERI3 SA
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI4 SA
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI
VET Baylind Hepburn To Blixten ERI2

v132

ROP V-13 Brisley Brae Druid & VSP V-13 Brokenwheel Mc Blodeuwedd

 

14.12.2013 Pohjoismaiden Voittaja 2013 KV, Helsinki (1+11)

Tuomari: Outi Piisi-Putta

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP CACIB PMV-13

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP CACIB PMV-13
NUO Kerslake Doreen ERI1 PN2 SA SERT VARA-CACIB
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI2 PN3 SA
VAL Chic Choix Dhulert Aurora ERI3 PN4 SA
JUN Scottclan’s Angel ERI1 PMJV-13
JUN Vaikonniemen Zimazuu EH2
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill EH3
NUO Black Jade’s Stargazer EH2
AVO Vaikonniemen Wild Rose ERI1
VET Baylind Hepburn To Blixten ERI1 ROP-VET PMVV-13
VET Sweetscot Amazing Race ERI2

PMV13_2

ROP PMV-13 Chic Choix Arwen To Blixten & VSP PMV-13 Chic Choix Dhulert Arathorn

 

13.12.2013 Helsinki Winner 2013 KV (2+9)

Tuomari: Magnus Hagstedt, Ruotsi

Urokset:
JUN Black Jade’s Raven To Swordgrove ERI1 HeJW-13
JUN Vaikonniemen Zero The Hero EH2

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP CACIB HeW-13
NUO Kerslake Doreen ERI1 PN2 SA SERT VARA-CACIB
VET Baylind Hepburn To Blixten ERI1 PN3 SA ROP-VET HeVW-13
VAL Black Jade’s Coffey ERI2 SA PN4
JUN Scottclan’s Angel ERI1 HeJW-13
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill EH2
NUO Black Jade’s Stargazer H
AVO Vaikonniemen Wild Rose ERI1
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI3

HeW13_2

ROP HeW-13 Chic Choix Arwen To Blixten

 

 17.11.2013 Jyväskylä KV (2+3)

Tuomari: Attila Czeglédi, Unkari

Urokset:
VAL Miliy Zver Timon ERI1 PU1 SA CACIB VSP
VAL Sandmanscot’s Tighearnach ERI2

Nartut:
VAL Brokenwheel Mc Blodeuwedd ERI1 PN1 SA CACIB ROP
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI1 PN2 SA SERT VARA-CACIB
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1

jk13_2

VSP Miliy Zver Timon & ROP Brokenwheel Mc Blodeuwedd

 

26.10.2013 Lahti KV (2+5)

Tuomari: Tuula Savolainen

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP CACIB
NUO Kerslake Dundee ERI1

Nartut:
NUO Kerslake Doreen ERI1 PN1 SA ROP SERT CACIB
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN2 SA VARA-CACIB
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN3 SA VARA-SERT
JUN Vaikonniemen Zimazuu EH2
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic EH1


20.10.2013 Seinäjoki KV (1+6)

Tuomari: Louis Dehas, Belgia

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP CACIB

Nartut:
VAL Chic Choix Dhulert Aurora ERI1 PN1 SA ROP CACIB
NUO Kerslake Doreen ERI1 PN2 SA SERT VARA-CACIB
VAL Brokenwheel Mc Blodeuwedd ERI2 PN3 SA
JUN Scottclan’s Angel ERI1 PN4 SA VARA-SERT
JUN Kerslake Davinia EH2
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI3 SA


6.10.2013 Hämeenlinna KR (1+5)

Tuomari: Helin Kasuk-Tenson, Viro

Urokset:
VAL Sandmanscot’s Tighearnach ERI1 PU1 SA VSP

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN2 SA SERT
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI1 PN3 SA VARA-SERT
JUN Rising Sun von der Oelmühle ERI2 PN4 SA
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA


28.9.2013 Eckerö KV (2+2)

Tuomari: Petter Steen, Norja

Urokset:
VAL Cream Island’s Sir Gibson ERI1 PU1 SA ROP SERT FI MVA CACIB
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI2 PU2 SA VARA-CACIB

Nartut:
VAL Roughrags Gwendolyn ERI1 PN1 SA SERT FI MVA CACIB
VAL Cream Island’s Lady Ceana ERI2 PN2 SA VARA-SERT VARA-CACIB


15.9.2013 Helsinki RN (2+1)

Tuomari: Karin Hedberg, Ruotsi

Urokset:
AVO Sandmanscot’s Tighearnach ERI1 PU1 SA ROP SERT FI MVA
JUN Black Jade’s Raven To Swordgrove EH1

Nartut:
NUO Black Jade’s Good Luck Charm EH1


14.9.2013 Pello RN (2+0)

Tuomari: Tuula Savolainen

Urokset:
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust EH1
VAL Blixten Baxter The Hawk ERI1


14.9.2013 Porvoo KR (2+5)

Tuomari: Rainer Vuorinen

Urokset:
VAL Sassatown Alejandro ERI1 PU1 SA ROP SERT FI MVA
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI2 PU2 SA

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA VSP
VAL Black Jade’s Coffey ERI2 PN2 SA
VAL Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI3 PN3 SA
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic EH1

Kasvattajaluokka:
Chic Choix KASV1 KP ROP-KASV.


8.9.2013 Muurame RN (0+1)

Tuomari: Leila Kärkäs

Nartut:
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN1 SA ROP SERT


7.9.2013 Vantaa KR (1+3)

Tuomari: Marianne Holm

Uros:
AVO Sandmanscot’s Tighearnach ERI1 PU1 SA VSP SERT

Nartut:
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic ERI1 PN1 SA ROP SERT
JUN Kerslake Deirdre EH1
NUO Black Jade’s Good Luck Charm ERI1


31.8.2013 Mäntyharju KR (0+1)

Tuomari: Pirjo Aaltonen

Nartut:
JUN Kerslake Deirdre ERI1 PN1 SA ROP SERT


24.8.2013 Tervakoski KV (2+5)

Tuomari: Tapio Eerola

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP CACIB RYP2
VAL Sandmanscot’s Toirdhealbharch ERI2 PU2 SA VARA-CACIB

Nartut:
VAL Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN1 SA VSP CACIB
VAL Black Jade’s Coffey ERI2 PN2 SA VARA-CACIB
NUO Kerslake Doreen ERI1 PN3 SA SERT
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN4 SA VARA-SERT
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI3 SA

 

18.8.2013 Heinola KR (1+2)

Tuomari: Unto Timonen

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP RYP4

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA VSP
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA

 

17.8.2013 Kouvola KR (1+2)

Tuomari: Jetta Tschokkinen

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA

kouvola_2

ROP Chic Choix Arwen To Blixten & VSP Chic Choix Dhulert Arathorn

 

11.8.2013 Joensuu KV (2+10, 1 pentu)

Tuomari: Jose Tomas Delgado, Espanja

Pennut:
PEN Vaikonniemen Zambalaya –

Urokset:
VAL Regalflight Thane ERI1 PU1 SA VSP CACIB
JUN Kerslake Douglass ERI1 PU2 SA SERT

Nartut:
VAL Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN1 SA ROP CACIB
JUN Kerslake Doreen ERI1 PN2 SA SERT
VAL Wolfscastle Onor ERI2 PN3 SA
NUO Black Jade’s Burning Love ERI1 PN4 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Angel ERI3 SA
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI2 SA
NUO Black Jade’s Good Luck Charm ERI2 SA
NUO Vaikonnimen Wild Rose EH3
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI3

jns34_2

VSP Regalflight Thane & ROP Brokenwheel Mc Bronach

 

10.8.2013 Joensuu KV (2+7, 1 pentu)

Tuomari: Elina Haapaniemi

Pennut:
PEN Vaikonniemen Zambalaya PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:
VAL Miliy Zver Timon ERI1 PU1 SA VSP CACIB
JUN Scottclan’s Andrew For Blixten EVA

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP CACIB
VAL Black Jade’s Ciara ERI2 PN2 SA VARA-CACIB
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN3 SA SERT
JUN Scottclan’s Angel ERI2
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA
NUO Vaikonnimen Wild Rose ERI1
NUO Black Jade’s Good Luck Charm EH2

jns3_2

ROP Chic Choix Arwen To Blixten & VSP Miliy Zver Timon

 

9.8.2013 Joensuu RN (3+3, 1 PENTU)

Tuomari: Nebojsa Savicic, Serbia

Pennut:
PEN Vaikonniemen Zambalaya PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:
VAL Miliy Zver Timon ERI1 PU1 SA ROP
JUN Kerslake Douglass ERI1 PU2 SA SERT
JUN Black Jade’s Bring Down The Rain EH2

Nartut:
NUO Black Jade’s Burning Love ERI1 PN1 SA VSP SERT
NUO Vaikonniemen Wake Me Up ERI2 PN2 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill EH1

JOENSUUR_2

ROP Miliy Zver Timon & VSP Black Jade’s Burning Love

 

 3.8.2013 Iisalmi KV (1+3)

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Urokset
VAL Miliy Zver Timon ERI1 PI1 SA ROP CACIB

Nartut:
NUO Black Jade’s Burning Love ERI1 PN1 SA VSP SERT CACIB
VAL Wolfscastle Onor ERI1 PN2 SA VARA-CACIB
JUN Scottclan’s Angel EH1

IISALMIKV_2

ROP Miliy Zver Timon & VSP Black Jade’s Burning Love

 

3.8.2013 Turku KR (1+1)

Tuomari: Markku Mähönen

Urokset
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP

Nartut:
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic ERI1


28.7.2013 Helsinki KV (4+2)

Tuomari: Hans Van Den Berg, Alankomaat

Urokset:
AVO Sandmanscot’s Tighearnach ERI1 PU1 SA ROP SERT CACIB
VAL Cusidh Ard Toirnis ERI1 PU2 SA VARA-CACIB
VAL Brisley Brae Druid ERI2 PU2 SA
VAL Sandmanscot’s Toirdhealbharch ERI3

Nartut:
AVO Sandmanscot’s Tulach ERI1 PN1 SA VSP SERT CACIB
AVO Black Jade’s Aithne EH2


27.7.2013 Pori KV (1+2)

Tuomari: Rui Oliveira, Portugali

Urokset:
AVO Sandmanscot’s Toirdhealbharch ERI1 PU1 SA ROP SERT FI MVA CACIB

Nartut:
VAL Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN1 SA VSP CACIB
JUN Rising Sun von der Oelmühle ERI1


21.7.2013 Ylivieska KV (2+1)

Tuomari: Pirjo Aaltonen

Urokset:
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust ERI1
NUO Black Jade’s Kentucky Rain ERI2

Narttu:
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1

 

20.7.2013 Helsinki, Vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely
(7+13, 1 pentu)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

Pennut:
PEN Vaikonniemen Zimazuu PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP
AVO Brisley Brae Druid ERI1 PU2 SA SERT
VAL Cusidh Ard Toirnis ERI2 PU3 SA
JUN Erewhon Smoke In Your Eyes ERI1 PU4 SA VARA-SERT
AVO Sandmanscot’s Triatmor ERI2
AVO Sandmanscot’s Tighearnach EH3
AVO Sandmanscot’s Toirdhealbharch EH4

Nartut:
VAL Black Jade’s Coffey ERI1 PN1 SA ROP RYP3
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI2 PN2 SA
VAL Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI3 SA PN3
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN4 SA SERT FI MVA
JUN Rising Sun von der Oelmühle ERI1 SA VARA-SERT
JUN Lodhainn Brydie JUN ERI2 SA
JUN Royal Flash von der Oelmühle ERI3
JUN Kerslake Doreen ERI4
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten ERI
NUO Black Jade’s Fame And Fortune ERI1
AVO Black Jade’s Aithne EH2
AVO Sandmanscot’s Tulach EH3
VET Brokenwheel Mc Arianrhod ERI1 SA ROP-VET BIS4-VET

KW ryp3_2

ROP & RYP-3 Black Jade’s Coffey

 

20.7.2013 Tornio KV (2+1)

Tuomari: Torbjörn Skaar, Ruotsi

Urokset:
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust EH1
NUO Black Jade’s Kentucky Rain H

Narttu:
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill EH1

 

14.7.2013 Oulu KV (4+5)

Tuomari: Adriana Griffa, Italia

Urokset:
AVO Demian von Averlon ERI1 PU1 SA VSP SERT FI MVA CACIB
JUN Erewhon Smoke In Your Eyes ERI1 PU2 SA VARA-SERT
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust ERI1 PU3 SA VARA-CACIB
NUO Black Jade’s Kentucky Rain EH2

Nartut:
VAL Black Jade’s Coffey ERI1 PN1 SA ROP CACIB
AVO Chic Choix Dhulert Antiope ERI1 PN2 SA SERT FI MVA VARA-CACIB
NUO Vaikonniemen Wild Rose ERI1 PN3 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Angel ERI1 PN4 SA
JUN Lodhainn Brydie ERI2

oulukv2_2

VSP Demian von Averlon & ROP Black Jade’s Coffey

 

13.7.2013 Hyvinkää KR (0+4)

Tuomari: Raisa Savander

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA ROP
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EH1
JUN Rising Sun von der Oelmühle EH2
NUO Black Jade’s Good Luck Charm EH1

hyvinkaa3_2

ROP Chic Choix Arwen To Blixten

 

13.7.2013 Oulu KV (4+5)

Tuomari: Manuel Loureiro Borges, Portugali

Urokset:
AVO Demian von Averlon ERI1 PU1 SA VSP SERT CACIB
JUN Erewhon Smoke In Your Eyes ERI1
NUO Black Jade’s Kentucky Rain EH1
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust EH2

Nartut:
VAL Black Jade’s Coffey ERI1 PN1 SA ROP CACIB
AVO Chic Choix Dhulert Antiope ERI1 PN2 SA SERT VARA-CACIB
NUO Vaikonniemen Wild Rose ERI1 PN3 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Angel ERI1 PN4 SA
JUN Lodhainn Brydie ERI2


7.7.2013 Karjaa KR (2+3)

Tuomari: Per Lundström, Ruotsi

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP
JUN Scottclan’s Andrew For Blixten EVA

Nartut:
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA VSP
AVO Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN2 SA SERT FI MVA
JUN Scottclan’s Audrey For Blixten EVA

karjaa3_2

VSP Chic Choix Arwen To Blixten & ROP Chic Choix Dhulert Arathorn


7.7.2013 Honkajoki RN (0+3)

Tuomari: Janiki Steinbock, Israel

Nartut:
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN1 SA ROP SERT RYP1 BIS1
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1 PN2 SA VARA-SERT
JUN Kerslake Doreen ERI2


6.7.2013 Seinäjoki RN (0+3)

Tuomari: Bas Bosch, Belgia
Nartut:
JUN Kerslake Doreen ERI1 PN1 SA SERT ROP
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN2 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI2 PN3 SA


30.6.2013 Hämeenlinna KR (3+9)

Tuomari: Eeva Resko

Urokset:
AVO Sandmanscot’s Toirdhealbharch EH1
AVO Sandmanscot’s Triatmor EH2
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1

Nartut:
VET Brokenwheel Mc Arianrhod ERI1 PN1 SA ROP ROP-VET
NUO Galerita’s Hidden Jewel ERI1 PN2 SA SERT
AVO Sandmanscot’s Tulach ERI1 PN3 SA VARA-SERT
JUN Scottclan’s Avril To Pearch Hill ERI1
JUN Rising Sun von der Oelmühle EH2
JUN Royal Flash von der Oelmühle H
NUO Necesse’s Ad Acta EH2
NUO Brylach Oranmore H
AVO Sandmanscot’s Te Bheag EH2


29.6.2013 Tuusula KR (3+4)

Tuomari: Saija Juutilainen

Urokset:
VET Brokenwheel Mac Alasdair ERI1 PU1 SA VSP ROP-VET
AVO Sandmanscot’s Tighearnach ERI1
AVO Sweetscot Sunshine Reggae ERI2

Nartut:
VAL Black Jade’s Coffey ERI1 PN1 SA ROP RYP4
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic ERI1 PN2 SA SERT
JUN Rising Sun von der Oelmühle ERI1 PN3 SA VARA-SERT
NUO Black Jade’s Good Luck Charm ERI1 PN4 SA

tuusula ryp4_2

ROP & RYP-4 Black Jade’s Coffey

 

22.6.2013 Rovaniemi KV (3+1)

Tuomari: Marianne Holm

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP CACIB RYP4
VAL Regalflight Thane ERI2 PU2 SA VARA-CACIB
NUO Black Jade’s Kentucky Rain H

Nartut:
AVO Wolfscastle Onor ERI1 PN1 SA VSP SERT CACIB

rovaniemikv3_2

ROP Chic Choix Dhulert Arathorn & VSP Wolfscastle Onor

 

15.6.2013 Kotka KV (2+4)

Tuomari: Laura Cox, Irlanti

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP CACIB
NUO Islay’s Iagan To Black Jade ERI1

Nartut:
VAL Black Jade’s Coffey ERI1 PN1 SA ROP CACIB
JUN Kerslake Deirdre ERI1 PN2 SA SERT
VAL Black Jade’s Ciara ERI2 PN3 SA VARA-CACIB
JUN Rising Sun von der Oelmühle ERI2

kotkakv_2

ROP Black Jade’s Coffey & VSP Chic Choix Dhulert Arathorn

 

15.6.2013 Vaasa RN (0+4)

Tuomari: Katrin Raie, Viro

Nartut:
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN1 SA ROP SERT
JUN Kerslake Doreen ERI1 PN2 SA VARA-SERT
VET Brokenwheel Mc Arianrhod ERI1 PN3 SA VET-ROP
JUN Kerslake Davinia EH2

 

9.6.2013 Orivesi KR (2+6, 1 PENTU)

Tuomari: Säde Hohteri

Pennut::
PEN Erewhon Smoke In Your Eyes PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP
AVO Sandmanscot’s Toirdhealbharch ERI1 PU2 SA SERT

Nartut:
NUO Galerita’s Hidden Jewel ERI1 PN1 SA VSP SERT
AVO Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN2 SA VARA-SERT
AVO Sandmanscot’s Tulach ERI2 PN3 SA
JUN Lodhainn Brydie ERI1
JUN Brylach Oranmore ERI2
NUO Necesse’s Ad Acta EH2

 

8.6.2013 Alavus KR (1+4)

Tuomari: Markku Kipinä

Urokset:
AVO Demian von Averlon ERI1 PU1 SA ROP SERT

Nartut:
JUN Kerslake Doreen ERI1
NUO Galerita’s Hidden Jewel EH1
AVO Chic Choix Dhulert Antiope ERI1
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI2

 

26.5.2013 Rauma KR (1+1)

Tuomari: Maija Mäkinen

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP RYP2

Narttu:
Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN1 SA VSP SERT

 

25.5.2013 Kuopio KV (2+2)

Tuomari: Maret Kärdi, Viro

Urokset:
JUN Kerslake Douglass H
NUO Vaikonniemen Wonderful Stardust T

Nartut:
NUO Vaikonniemen Wild Rose ERI1 PN1 SA ROP SERT CACIB
VET Caramel Festina EH

19.5.2013 Lahti pentunäyttely (0+1) 

Tuomari: Säde Hohteri

Urospennut 7-9kk:
PEN Black Jade’s Raven To Swordgrove PEK1 KP ROP-pentu

robin_2

ROP Black Jade’s Raven To Swordgrove

 

18.5.2013 Jämsä KR (1+5)

Tuomari: John Wauben, Alankomaat

Urokset:
NUO Islay’s Iagan To Black Jade ERI1

Nartut:
NUO Black Jade’s Burning Love ERI1 PN1 SA ROP SERT
AVO Brokenwheel Mc Bronach ERI1 PN2 SA VARA-SERT
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI2 PN3 SA
JUN Kerslake Doreen ERI1 PN4 SA
NUO Vaikonniemen Wonderful Tonight EH2

NEASERT_2

ROP Black Jade’s Burning Love

 

18.5.2013 Mynämäki KR (1+3)

Tuomari: Andras Polgar, Tsekki

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP RYP1

Nartut:
AVO Chic Choix Dhulert Ambrosia ERI1 PN1 SA VSP SERT
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI2 PN2 SA VARA-SERT
AVO Chic Choix Dhulert Aesthetic ERI3

 

11.5.2013 Helsinki KV (2+2)

Tuomari: Regina Tromp-Pruijn, Alankomaat

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA VSP CACIB
NUO Islay’s Iagan To Black Jade ERI1 PU2 SA SERT VARA-CACIB

Nartut:
NUO Black Jade’s Burning Love ERI1 PN1 SA ROP SERT CACIB
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI1 PN2 SA VARA-SERT VARA-CACIB

hkikv2_2

VSP Chic Choix Dhulert Arathorn & ROP Black Jade’s Burning Love

 

4.5.2013 Tampere KV (4+5)

Tuomari: Barbara Ruth Smith, Ruotsi

Urokset:
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP CACIB
AVO Sandmanscot’s Toirdhealbharch ERI1 PU2 SA SERT VARA-CACIB
AVO Brisley Brae Druid EH2
AVO Sandmanscot’s Tighearnach EH3

Nartut:
VAL Chic Choix Dhulert Aurora ERI1 PN1 SA VSP CACIB
AVO Brokenwheel Mc Blodeuwedd ERI1 PN2 SA SERT FI MVA VARA-CACIB
AVO Sandmanscot’s Te Bheag ERI2 PN3 SA VARA-SERT
JUN Raising Sun von der Oelmühle ERI1
JUN Necesse’s Ad Acta ERI2

 

28.4.2013 Lahti KV (4+11, 1 pentu)

Tuomari: John Walsh Jr., Irlanti

Pennut:
PEN Scottclan’s Avril To Pearch Hill PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:
VAL Kilbourne Harvest Moon ERI1 PU1 SA VSP CACIB
JUN Kerslake Dundee ERI1
JUN Kerslake Douglass EH2
VAL Chic Choix Dhulert Arathorn ERI2

Nartut:
VAL Chic Choix Dhulert Aurora ERI1 PN1 SA ROP CACIB
VAL Chic Choix Arwen To Blixten ERI2 PN2 SA VARA-CACIB
JUN Kerslake Doreen ERI1 PN3 SA SERT
NUO Galerita’s Hidden Jewel ERI1 PN4 SA VARA-SERT
JUN Kerslake Deirdre ERI2
JUN Royal Flash von der Oelmühle EH3
JUN Raising Sun von der Oelmühle EH4
NUO Black Jade’s Fame And Fortune EH2
VAL Black Jade’s Cassidy ERI3
VAL Sandmanscot’s Magaidh ERI4
VAL Black Jade’s Coffey ERI

lahtikv_2

ROP Chic Choix Dhulert Aurora & VSP Kilbourne Harvest Moon

 

20.4.2013 Hyvinkää pentunäyttely (3+2)

Tuomari: Paula Rekiranta

Urospennut:t 5-7 kk:
PEN Scottclan’s Andrew For Blixten PEK1 KP VSP-pentu

Urokset 7-9 kk:
PEN Erewhon Smoke In Your Eyes PEK2 KP
Black Jade’s Raven To Swordgrove

Narttupennut 5-7 kk:
PEN Scottclan’s Audrey For Blixten PEK1 KP ROP-pentu RYP4

Nartut 7-9 kk:
PEN Lodhainn Brydie PEK2 KP

pn20042013_2

ROP RYP-4 Scottclan’s Audrey For Blixten & VSP Scottclan’s Andrew For Blixten

 

13.4.2013 Vaasa KV (0+7)

Tuomari: Marie Gadolin, Ruotsi

Nartut:
AVO Chic Choix Dhulert Aurora ERI1 PN1 SA ROP SERT FI MVA CACIB RYP4
AVO Brokenwheel Mc Blodeuwedd ERI2 PN2 SA VARA-SERT VARA-CACIB
VAL Black Jade’s Cassidy ERI1 PN3 SA
VET Kerslake Highland Queen ERI1 PN4 SA ROP-VET
JUN Kerslake Doreen ERI1
JUN Kerslake Davinia EH2
JUN Kerslake Delight H

 

31.3.2013 Lappeenranta KR (2+1)

Tuomari: Tuula Savolainen

Urokset:
KÄY Kilbourne Harvest Moon ERI1 PU1 SA ROP
AVO Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU2 SA SERT FI MVA

Nartut:
AVO Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA VSP SERT FI MVA

 

2.3.2013 Kaarina RN (2+2)

Tuomari: Anette Edlander, Ruotsi

Urokset:
KÄY Kilbourne Harvest Moon ERI1 PU1 SA ROP
NUO Black Jade’s Follow That Dream EH

Nartut:
NUO Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN1 SA VSP SERT
VET Baylind Hepburn To Blixten ERI1 PN2 SA ROP-VET

 

24.2.2013 Tuusniemi RN (0+2, pennut 1+2)

Tuomari: Anette Bystrup, Tanska

Urospennut:
PEN Kerslake Douglass PEK1 KP VSP-pentu

Narttupennut:
PEN Royal Flash Von Der Oelmühle PEK1 KP ROP-pentu
PEN Kerslake Doreen PEK2 KP

Nartut:
JUN Vaikonniemen Wild Rose ERI1 PN1 SA ROP SERT
JUN Black Jade’s Burning Love ERI2 PN2 SA VARA-SERT

TUUSNIEMI2_2

ROP Vaikonniemen Wild Rose

 

19.1.2013 Turku KV (3+2)

Tuomari: Rudi Brandt, Tanska

Urokset:
NUO Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP SERT CACIB RYP3
KÄY Kilbourne Harvest Moon ERI1

Nartut:
VAL Cream Island’s Lady Colina ERI1 PN1 SA VSP SERT FI MVA CACIB
VAL Blixten Brake A Way ERI2 PN2 SA VARA-CACIB
NUO Chic Choix Arwen To Blixten ERI1 PN3 SA VARA-SERT

 

12.1.2013 Kajaani KV (3+1)

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

Urokset:
NUO Chic Choix Dhulert Arathorn ERI1 PU1 SA ROP SERT CACIB
JUN Vaikonniemen Wonderful Stardust ERI1
JUN Black Jade’s Kentucky Rain EH2

Nartut:
VAL Flower Power Von Der Oelmühle ERI1 PN1 SA VSP CACIB